Hlavní stránka

Pontiac

Pontiac

USA, 1926-2009

Pontiac byla americká automobilka založená roku 1926 v Michiganu. Patřila do jedné z divizí General Motors (spolu s firmami Chevrolet, Buick, Cadillac, Vauxhall a GMC). Své produkty prodávala hlavně do Spojených států, do Kanady a do Mexika a zaměřovala se na snadno dostupné, pohodlné a prostorné vozy pro širší veřejnost. 27. dubna 2009 firma GM ohlásila, že automobilku pro finanční problémy uzavře. Poslední Pontiac byl vyroben 25. listopadu 2009.

TransformersCSFDIMDb

Transformers

USA, 2007, 144 min
Transformers patří k nejúspěšnějším hračkám v historii. Roboti, kteří se dokážou přetransformovat v libovolný dopravní prostředek, jsou populární natolik, že se stali hrdiny akčního animovaného seriálu. Mohli by ale být také předlohou pro hraný celovečerní akční film? Pochybnosti hravě rozmetají dva argumenty – úspěšné snímky se v současnosti natáčejí podle mnohem podivnějších námětů (třeba podle atrakcí v zábavních parcích, viz Piráti z Karibiku) a Transformers se navíc mohou opřít o dva velikány světového filmu, produkujícího Stevena Spielberga a režírujícího Michaela Baye (Mizerové 1 + 2, Skála, Armageddon). Ti dva mají dostatečný kredit na to, aby se z projektu, který by jinak doprovázely pochyby, stal jeden ze nejočekávanějších filmů léta.

Prakticky odnepaměti ve vesmíru kolem nás zuří válka dvou vyspělých mimozemských civilizaci, „hodných“ Autobots a „zlých“ Decepticons. Dousd se nám vyhýbala, ale když tito vyspělí mechanoidi objeví na Zemi zdroj energie, jehož ovládnutí může jedné či druhé straně přinést konečné vítězství, promění se naše planeta v peklo na zemi (nebo spíš ve vesmíru). Jejich invazi prožíváme společně s teenagerem Samem (Shia LaBeouf), kterého doposud trápila pouze škola, absence pořádné káry a slečna jménem Mikaela (Megan Fox), jež dává přednost jeho spolužákům. Ve chvíli, kdy se v televizi objeví první zprávy o ničivých robotech, začne mít o jeden problém navíc. Je to právě on, kdo nevědomky ukrývá klíč k onomu životně důležitému energetickému zdroji, proto má nárok na první místo na seznamu ohrožených druhů. Hned za ním figuruje zbytek naší civilizace…

Spojením Stevena Spielberga s Michaelem Bayem vznikl z dětské hračky silný epický příběh, který úspěšně kombinuje dramatičnost Války světů s diváckou vstřícností Dne nezávislosti. Přestože příběhu dominují velkolepé akční sekvence, o které se starali mistři oboru, specialisté z trikového studia George Lucase Industrial Light and Magic, je v něm dostatek prostoru i pro humor a pro originální zápletku. „Nejdůležitější bude přesvědčit lidi o tom, že film, který se inspiroval dětskou hračkou, může být pro dospělé. Stačí ale pár vteřin libovolné akční sekvence a vaše předsudky budou ty tam,“ tvrdí producent filmu Lorenzo di Bonaventura.
Vložil: Luka$ (5. 1. 2011)

Pontiac Solstice GXP

Dvoumístný roadster Pontiac Solstice se v Severní Americe prodává velmi dobře. Jeho nejsilnější verze se zákazníci dočkali až koncem roku 206. Pod její kapotou je nový benzínový dvoulitrový čtyřválec Ecotec, vybavený přímým vstřikováním a přeplňováním turbodmychadlem, který dosahuje výkonu 260 koní při 5300 otáčkách, přičemž vrchol točivého momentu 353 Nm je k dispozici mezi 2000 až 5300 otáček. Motor disponuje variabilním časováním ventilů, dvěma vyvažovacími hřídeli, mezichladičem, turbem s minimální prodlevou, chlazením pístů, elektronickou škrticí klapkou a chlubí se nejvyšším měrným výkonem mezi motory Ecotec.

Čas ve filmu: 01:44:16

Vložil: Luka$ (7. 1. 2011)

Pontiac Solstice GXP